مقالات رونق مطب و کلینیک

آموزشهای جذب مشتریان مطب و کلینیک دندانپزشکی و دندانسازی

نکات خرید تجهیزات از منظر افزایش اعتماد مشتریان

در مناطق لوکس با مشتریان هدف با درآمد متوسط به بالا سعی شود که تجهیزات و وسایل استریل و دستگاه کمپرسی و دیگر وسایل و تجهیزات ریز و درشت در جلوی چشم بیمار نباشد که  این کار به منظم دیده شدن مطب و کم کردن استرس بیماران کمک فراوانی خواهد کرد

در بیماران و مراجعین هدف کودکان بهتر است که از یونیت های مخصوص کودک که ظاهری جذاب برای کودکان دارند استفاده کنید

حتما از دوربین های نمایش داخل دهانی استفاده کنید که برای افزایش سطح اعتماد و در نتیجه افزایش متشریانتان کمک شایانی خواهد کرد به این مورد در درسهای بعدی با جزئیات و نحوه انجام موفق آن اشاره خواهیم کرد

 تجهیزات و دستگاهها باید حتما بدور از دید افراد منتظر و سالن انتظار باشد

سعی کنید که دستگاه کمپرس را در جایی که صدای آن بگوش نمیرسد قرار دهید و یا از نوع کم صدای آن استفاده کنید

از تمامی امکانات یونیت یعنی سینک شستن دهان و ... استفاده کنید که این کار موجب احساس باارزش بودن به مشتریانتان دست میدهد متاسفانه برخی از دندانپزشکان سعی به این موضوع کمتر اهمیت میدهند و بیمار دهانش را در هنگام بلند شدن در روشویی میشوید که از منظر جلب اعتماد مشتری کاری ضعیف است

انواع تجهیزات دندان پزشکی

صرف نظر از نوع عملی که در دندانپزشکی اجرا می کنید، به احتمال زیاد به انواع مختلفی از تجهیزات دندانپزشکی احتیاج دارید که از انواع این وسایل دندانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

صندلی های بیمار دندانپزشکی
کابینت عملیاتی برای نگهداری وسایل
سیستم های تحویل برای دسترسی آسان به دستگیره ها، سرنگ ها و …
چراغ های عملیاتی دندانپزشکی
تجهیزات تصویربرداری با اشعه ایکس
تجهیزات استریلیزاسیون
دست سازها
تجهیزات آب و برق

نکات مهم در خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی

انتخاب و یا خرید تجهیزات پزشکی در بین کلیه تجهیزات پزشکی موجود در بازار بسیار دشوار است. اهمیت تجهیزات پزشکی در مراکز پزشکی، کلینیکها، بیمارستانها و آزمایشگاهها کاملاً تعیین کننده و موثر می باشند. راندمان عملیات های پزشکی به طور مستقیم با کیفیت مراقبت های بیمار و تجهیزات آن متناسب است و از این رو، لازم است تا قبل از خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی عوامل مختلفی را در نظر بگیرید.

یکی از موضوعات مهم در خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی این است که آن می تواند از طریق تهیه کننده تجهیزات پزشکی آنلاین یا آفلاین و یا حضوری انجام شود و برای یافتن اینکه کدام یک بهترین نوع خرید است، تنها پس از یافتن جواب سوالات زیر می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید:

  • اعتبار تولید کننده در بازار چیست؟
  •  آیا ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد دارد؟
  •  آیا باید به دنبال محصولات ارزان قیمت بروید؟
  •  آیا منابع کافی دارند؟
  •  آیا آنها از بروزترین تجهیزات برای درمان را ارائه می کنند؟

نکات مهم در خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی | قسمت دوم

از دیگر نکات مهم در خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی باید به نظرات، نقل قول ها و نقد ها در مورد خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی اشاره نمود که می توانند منبع مهمی برای تصمیم گیری و انتخاب تجهیزات پزشکی باشند.

البته باید توجه داشت که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، اغلب برندها کیفیت های خوبی را برای محصولات پزشکی و خرید تجهیزات مصرفی دندان پزشکی ارائه می دهند. همچنین در زیر برخی از عوامل دیگری که شما به عنوان مشتری باید به خاطر داشته باشید وجود دارد:

  •  تضمین کیفیت و تحویل به موقع تجهیزات
  • آنچه از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش خدمات اضافه کرده است و شرکت ارائه می دهد
  • موقعیت مکانی نیز در برخی موارد اضطراری مهم است
  • بازخورد ها و نظرات در مورد پایگاه مشتری و شرکت مورد نظر شما

از دیگر نکاتی که می توانند در خرید تجهیزات دندان پزشکی موثر باشند، همچنین می توان به بازخورد های همکاران دندانپزشک، مقالاتی که در وبسایت ها وجود دارند، تجربه استفاده از این وسایل در عملیات های دندانپزشکی مشابه و … اشاره نمود.